Historia

    1 październik 1991 rok - to data powstania firmy MATERSPEC.

30m_prezesGłównym twórcą a zarazem współwłaścicielem firmy jest dr inż. Jan Kulpiński, który posiada wieloletnie doświadczenie badawczo-produkcyjne w zakresie tworzyw samosmarnych.

29m_budynekW dziedzinie opracowywania tworzyw na bazie tarflenu, jak również urządzeń do realizacji procesów produkcyjnych, właściciel firmy MATERSPEC jest autorem i współautorem kilku interesujących patentów.


Przez pierwsze 10 lat rozwoju, firma MATERSPEC, zdobywała uznanie Klientów na rynku krajowym.

Poprzez ciągłe doskonalenie swojej załogi i zdobywaniu nowych doświadczeń firma stała się stabilną i godną zaufania.
Nasze wyroby otrzymały maksymalne oceny jakościowe i cenowe.


Zwieńczeniem naszych starań ciągłego doskonalenia procesu produkcyjnego było otrzymanie 25 września 2003 roku Certyfikatu Jakości ISO 9001:2000,  od 2017 roku Certyfikat Jakości ISO 9001:2008 jest w naszej firmie wdrożony jednak nie nadzoruje go zdżadna firma zewnętrzna.
Osobą odpowiedzialną za funkcjonowanie Systemu Jakości jest Joanna Kurek - współwłaścicielka Firmy.

W listopadzie 2011 firma MATERSPEC otrzymała wyróżnienie w IV edycji konkursu "MÓJ SPOSÓB NA BIZNES"

Przy wyborze laureata jury brało pod uwagę m.in.: motywy podjęcia decyzji o uruchomieniu własnej firmy, przezwyciężanie problemów, innowacyjność i planowanie rozwoju. Oceniane były takie elementy jak poziom aktywności i zaangażowanie właściciela w funkcjonowanie firmy i jej wpływ na otoczenie, a zwłaszcza tworzenie nowych miejsc pracy.

20 lat firmy ZPP MATERSPEC S.C.
Nowy Sącz, wrzesień 2011
Szanowni Państwo !

20latJako założyciel Zakładu Projektowo-Produkcyjnego "MATERSPEC" S.C. pragnę poinformować, w imieniu obecnych współwłaścicieli, że w dniu 1 października 2011 roku nasza firma będzie świętować swoje 20-lecie. 
Dla uczczenia tego jubileuszu wydaliśmy okolicznościowy medal, który przesłaliśmy do naszych wiernych i zaufanych odbiorców, z podziękowaniem za dotychczasową współpracę.
Korzystając z okazji zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz licznymi autorskimi rozwiązaniami opracowanymi w oparciu o długoletnie doświadczenie w tej branży.

Serdecznie pozdrawiamy dotychczasowych i przyszłych partnerów, życzymy wielu sukcesów, zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

Właściciele Z.P.P. "MATERSPEC" S.C.

Jan Kulpiński Joanna Kurek